Pages

Featured Posts

.
Marmara Yöresinden Şifali Bal Zeytin Zeytin Yağı Aktariye Gıdalar Bitkisel Ürünler
Rahatsızlığınızla İlgili Bilgi Verilir. İsterseniz Bitkisel Kürler Hazırlanır
Siparişleriniz Alınır Kargoyla Gönderilir Tel 0212 509 7276 Cep 0536 853 0825 Cep 0533 419 3270
.
Çam Balının Faydaları
2013-02-04 20:37:00
Çam Balının Faydaları |  görsel 1

Ürünlerimizden Biri Olan Çam Balımız Marmara Yöremizden Temin Edilmiştir Siparışleriniz Alınır

Ülkemizde de bulunduğu için kendimizi son derece şanslı hissetmemiz gereken çam balı aslında salgı balı adı verilen bir bal çeşidi olup polen balı ile karıştırılmaması gereken bir takım özelliklere sahiptir. Çam balı salgı balı türüdür. Çam balında arılar çam ağaçlarında yaşayan bir böcek türünün salgıladığı besleyici maddeleri toplar ve bal üretiminde kullanırlar. Bu nedenle çam balı içerisinde diğer hiç bir bal türünde olmayan besleyici özelliğe sahip besin maddeleri ve enzimler bulunmaktadır.
, *Gerçek çam balı, her derde devadır. Çam balının özellikleri ve faydaları olarak şunları sayabiliriz.
* Çam balı, mideye kuvvet verir.
* Çam balı, çocukların zeka gelişimine oldukça olumlu katkıda bulunur.
* Çam balı, tansiyonu düşürür ve iştahı açar.
* Çam balı, doğal diş macunudur, kansızlığa doğal çözüm sunar ve anemiyi giderir.
* Çam balı, alaca hastalığına bitkisel çözüm şifasıdır.
* Çam balı, kabızlığa iyi gelir.
* Çam balı, damarları açar, romatizmaya ve alerjiye faydalıdır.
* Çam balı, doğal ağrı kesici ve ağrı dindirici özelliği vardır.

* Çam balının cilde ve saça olan faydaları da bir hayli fazladır. bu bal çeşidi cildi yumuşatır, saçları besler, göze faydalıdır, yara iyileştiricidir.
* Çam balı, ishali kesici ve ödem atıcıdır. İştahı kestiği için şeker krizine mani olur ve doğal yollarsan kilo verdirir. Kısacası çam balı zayıflatır.
* Çam balının ülser ve mideye oldukça faydası vardır.
* Çam balı, nezle ve öksürüğe iyi gelir.
* Çam balı, kalp çarpıntısı için faydalıdır.
* Çam balı, sedef, sarılık ve beyin hastalıklarında kullanılır. Alerjik vakaları önler.
* Çam balı, gözün görme gücünü kuvvetlendirir.
Çam Balının Sindirime Faydaları: İçindeki şekerlerin bir başka cins şekere (fruktozun glikoza) dönüşebilme özelliği sayesinde bal, yüksek miktarda asit içermesine rağmen, en hassas mideler tarafından bile kolaylıkla sindirilir. Aynı zamanda bağırsakların ve böbreklerin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.
Sağlıklı Yaşam İçin Bal: Sağlıklı yaşamak isteyen herkesin özellikle antioksidan tüketmesi gerekir. Antioksidanlar, hücrelerde normal metabolizmanın zararlı yan ürünlerini temizleyen bileşenlerdir.
Balın içeriğinde de güçlü antioksidanlar mevcuttur: Pinocembrin, pinobaxin, chrisin ve galagin. Bunlardan pinocembrin, yalnızca balda bulunan bir antioksidandır.
Yara tedavisi ve çam balı: Balın havadan nem çekebilme özelliği, iyileşmeyi hızlandırarak yara izi kalmasını önler. İyileşmenin gücünü artıran kolajen liflerinin üretimini hızlandırır. Balın, yaranın etrafındaki şişkinliği azaltan antienflamatuar bir etkisi vardır, bu aynı zamanda hissedilen acıyı da azaltır.

 
Çam Balı
Çam balı arıların çiçek poleninden değil, bir aracı böceğin salgısını kullanarak ürettiği, müstesna bir baldır. Dünyadaki çam balı üretimin %90′ı Türkiye’de yapılmaktadır Kalitesi, aroması ve içerdiği zengin besin maddeleriyle Türk Çam Balına yurt dışından büyük bir talep vardır.
Çam Balı ve Faydaları
Çam balının solunum yollarına, sindirim sistemine olan olumlu etki ve faydaları tıpta kabul görmüştür Her sabah bir bardak ılık su ile karıştırılarak aç karnına içildiğinde, kilo verdirme özelliğine sahiptir

25521
0
0
Yorum Yaz

Sayfamızı Beğenmenizle
Mutluluk Duyarız